Expedice do Země kentaurů (30.1.2009)

03.03.2009 22:07

V sobotu 30.1.2009 v 9:00 jsme se skoro všichni dostavili na klubovnu, tam jsme se rozdělili na hraničáře a čaroděje, protože bylo hraničářů málo přidali se k nim i vedoucí, každá skupina dostala svůj kotlík a po chvíli jsme se vydali na cestu. Šli jsme na zámek Nový Světlov a tam jsme dostali první úkoly (např. nasbírej 5 lístků stromů a pojmenuj je za 1 zl.). Nyní jsme šli směrem na Komňu a za zastávkou jsme odbočili do prava na Modrou vodu. Na rozcestníku Valy jeden z nás dostal další úkol, který se předával. Přibližně ve 12:00 jsme dorazili na Modrou vodu a šli jsme k jezírku, vyfotili jsme se na velkém kameni a vylezli jsme po strmé stezce na střední tábořiště, potom jsme začali stavit ohniště. Hraničáři si vyházeli kameny z díry v rožku tábořiště. Čarodějové si našli ohniště za stromy. Nyní jsme rozdělali ohně a po chvilce roztopování skupina hraničářů si šla umýt kotlík, pro vodu a začala vařit vodu. Čarodějům oheň moc chytnout nechtěl, proto začali vařit na vařiči. Asi po 10 minutách hraničáři měli polévku hotovou, ale čarodějové se ještě nenajedli, protože jim ještě nevřela voda. Hraničáři si už šli pro novou vodu a začali vařit těstoviny. Když už měli hraničáři těstoviny hotové, tak čarodějové jedli teprve polévku a vařili těstoviny.Odcházíme a někteří čarodějové vysypali své těstoviny, někdo z nás dostal tajný úkol.Při cestě na Rasovou jsme sjeli po zadku ze srázu, šli kolem kamenolomu, podél silnice a konečně jsme byli na Rasové. Autobus nám jel až za asi 20 min, tak nám vedoucí koupili čaj nealkoholický grog a po vypití jsme šli na autobus a jelo se domů. V Bojkovicích se dva z těch co jeli na Rikitanův memoriál domluvili že přespí na klubovně a tím to končí.

Napsal Michal Valášek