Vážení rodiče,

skautský oddíl z Bojkovic nabízí Vašim dětem příležitost stát se součástí party kamarádů, zažít nevšední dobrodružství na výpravách a táborech, dostat příležitost, zkrátka prožít své dětství naplno.

Jak na to?

Přijďte se podívat na některou z družinových schůzek!

ÚTERÝ 16 - 18 hod  - holky 2. stupeň ZŠ

PÁTEK 16 - 17:30 hod - holky a kluci 1. stupeň ZŠ

Nebo nás kontaktujte

604/370111 (Ježek – Radomír Staš)

radomir.stas@gmail.com

Najdete nás na klubovně na ulici Chmelnice 958 (pálenice)

Vážení rodiče,

skautský oddíl z Bojkovic nabízí Vašim dětem příležitost stát se součástí party kamarádů, zažít nevšední dobrodružství na výpravách a táborech, zkrátka prožít své dětství naplno.

Co je skauting a v čem je jiný?

Nejprve bychom rádi zbořili několik mýtů o naší organizaci. Nejsme žádné polovojenské jednotky cvičící děti jak správně pochodovat v podivném oblečku, kterému říkáme kroj..to je už dávno pryč. Co je to tedy ten skaut?

Jsme organizace, která nabízí dětem i rodičům trávení volného času. V tomto ohledu máme mnoho konkurence jako DDM, fotbal, atd. Proč teda zrovna skaut, když si tam děti pouze hrají a nic nového se nenaučí?

Tohle není tak úplně pravda. Jedná se totiž o skautskou výchovnou metodu, tzn. skryté učení dětí přímo tím, že to či ono dělám. Žít v kolektivu se nenaučím jinak než v partě apod.  Náš program je zaměřený na rozvoj jak fyzické zdatnosti tak té duševní. Naším cílem je pomoci Vám, rodičům, vychovat lidi sebevědomé, kteří nemají strach z toho, co přijde a umí se správně zachovat v krizových situacích. Toto Vám nikdo jiný nenabídne…

Co to pro mě jako rodiče znamená?

Znamená to, že Vaše dítě bude zhruba jednou týdně navštěvovat družinové schůzky v naší klubovně, kde bude provádět různé aktivity (hry, rukodělné činnosti,…), které jim přinesou vždy něco nového. Zhruba jednou za dva měsíce zmizí váš syn nebo dcera na výpravu. Možná na celý víkend, možná jenom na jeden den, ale věřte, že se snažíme program udělat vždy co nejbohatší ať už jdeme někam pěšky do okolí nebo jedeme do nějakého vzdálenějšího města. O všem co se u nás děje budete informováni přímo od lidí, kteří vaše děti vedou a také od vedoucího oddílu, kteří Vám přijdou občas sdělit co je nového. Jistě, že není problém kdykoliv zavolat.

Kolik to všechno stojí?

Peníze jsou vždy velký problém jak pro nás, tak jistě i pro Vás. Jsme nezisková organizace tzn., že nikdo z nás vedoucích nedostává žádný plat, honorář ani odměny a dělá vše ve svém volném čase. Naopak si výpravy a tbory platíme sami, protože nám skauting a práce s dětmi stále něco přináší.

Poplatek na pololetí činí max. 250,-. Z něj platíme náklady na provoz klubovny, materiál a různé potřeby. Vaše dítě tím získá registraci v naší organizaci, která znamená dotace na výpravy i tábor.

Výpravy na celý víkend stojí do 350,- a platí se z nich doprava, ubytování a strava. Naším největším trumfem je skautský stanový tábor, který Vás vyjde právě díky dotacím do 2000,- a to trvá 10-14 dní!

Dalšími výdaji bude asi vybavení skauta (nějaký batoh, spacák, ešus,…) to jsou ale výborné dárky na Vánoce a k narozeninám, takže si nemusíte lámat hlavu s tím, co udělá synovi či dcerce největší radost. Do té doby si je můžete určitě půjčit někdo u rodiny nebo přátel. Taky to známe..

Možnosti nové klubovny

Vnímáme v rodičích velkou podporu a často nám říkáte s čím chceme pomoct. S novou klubovnou přichází i nové možnosti pomoci. Budeme v tomto okně postupně sepisovat, co byste mohli nabídnout, případně co se plánuje na klubovně dělat. Bez Vaší pomoci je to vždy úkol pro 5 našich vedoucích a děti.

Hodil by se nám:

koberce - na podlahy, i zátěžové na schody a chodby, spíše větší kusy

nábytek - rádi bychom vyměnili časem náš velmi starý a rozbitý nábytek za novější a funkčnější (pokud budete něco vyhazovat, dejte vědět)

staré oblečení, prostěradla, ubrusy, látky, závěsy - při programu používáme nejroztodivnější kostýmy a staré obleky, zástěry, prostě všechno ze všech módních období uvítáme

V případě dotazů se obracejte na Ježka.