Lípa Sv. Anežky České ve Slováckém deníku

01.12.2011 18:23

Jednu ze stovky památných lip sadili u bojkovické vyhlídky skauti

Bojkovice - Na pět desítek lidí bylo v neděli odpoledne nedaleko Bojkovic svědkem slavnostního sazení lípy. Akci organizovali místní skauti.

Autor:
Pavel Bohun
Skauti se u zasazené lípy vyfotili se starostou Bojkovic.
Autor: arhiv Radomíra Staše

„Chtěl bych skautům poděkovat za to, že jedna ze stovky lip vysazených po celé republice v rámci projektu Stromy Anežky České vyroste právě v Bojkovicích a doplní tak i vycházkovou trasu z města ke studánce Ohloběnce a nově otevřené vyhlídce,“ konstatoval starosta Bojkovic Petr Viceník. Vedoucí tamních skautů Radomír Staš poté upozornil na význam dobrovolnictví a podporu aktivní mládeže. Oba pak vyjádřili vůli k další spolupráci mezi městem Bojkovice a skauty. U stromu byla též umístěna informační cedulka o tomto projektu. Akce v komorním duchu vyvrcholila procházkou zúčastněných ke studánce Ohloběnce a nedaleké rozhledně.