Žabka na talíři

Krátce se představ, kdo jsi, jak se jmenuješ, kolik ti je, co studuješ..

Zdravím, jsem Žabka, jinak mám celkem nudné jméno :) Jana Kročilová. Bydlím na začátku světa, ve vesnici která se jmenuje Krhov. Studuju VOZS v Brně obor diplomovaná zdravotní sestra. Letos oslavím své už 20 narozeniny. No a doma mám hyperaktivního zlatého podvraťáka Badyho.

Kdy a jak ses dostal(a) ke skautingu?

Bylo to ve čtvrté třídě, to je před 11 lety. Tehdy u nás ve třídě dělala nábor Jitka Šlahorová. No potom mi Miky řekla, že do toho skautu chodí taky a že je to tam skvělé. Neváhala jsem a hned ten den jsem si i s Miky zašla koupit deník. Byla jsem rozhodnutá, že do skautu budu chodit a teď se můžu poplácat po rameni, jaké to skvělé rozhodnutí jsem učinila už ve svých 9 letech.:)

Co tě na tom nejvíce baví?

Máme skvělé vlčata a světlušky. Jsem ráda, že pro ně můžeme chystat a vyplňovat jejich čas něčím smysluplným. Mám ráda předtáborový čas, kdy se všechno připravuje a každý z vedení přiloží ruku k dílu, aby to všechno klapalo. Nejlepší jsou tábory a na těch táborech soutěž o nejlepší buchtu(co přivezou rodiče na návštěvní den).

Jaký más nejsilnější skautský zážitek?

Celý můj první tábor je nejsilnější skautský zážitek.

Kladl(a) sis někdy otázku jestli s tím neskončit? Proč? Kdy?

Ano kladla, dokonce jsem na rok oddíl opustila. Bylo mi asi 14, bylo to kvůli neshodám s vedením. Dnes už bych to odchodem jistě neřešila, ale to bych pak nevěděla, jak moc mi skaut chyběl.

Jaké máš další plány ve skautu?

Jsem čerstvě vedoucí oddílu, přeji si, aby se oddíl rozrostl o několik málo členů. Chtěla bych, aby jsme z něj vytvořili kvalitní oddíl (už na tom pracujeme :) ).

V čem je pro Tebe skaut cenný? Co Ti dává? A co bere?

Cenné je pro mě celé to společenství. Získala jsem zda nejlepší přátele. Každý společný zážitek je k nezaplacení. No a když nám pak nějaký rodič poděkuje, že se věnujeme jeho dětem a že se mu naše práce líbí, to je víc jak finanční odměna např. když jste vedoucí na nějakém táboře pořádaným domem dětí. Docela mě štve, že když je člověk v malém středisku, tak musí více řešit nějaké hospodaření a zázemí, místo třeba přípravy programu. Jinak mi skaut nebere nic, všechno je otázka priorit.

Jaká je tvá nejoblíbenější písnička a film?

Písnička je Mám príma den od Karla Plíhala.
Nejoblíbenější film je asi Hoří, má panenko od Miloše Formana

Koho nebo co by sis vzal(a) na pustý ostrov?

Samozřejmě celé vedení střediska :)  a ještě pitnou vodu a něco na zub(třeba domácí klobásky)

Máš nějaký tajný sen?

Mám :)